rowery.homa.pl    
9 rowerów mojego życia kolarz - rowerzysta
rowery top lista - rowery.toplista.pl
TopLista - Wyprawy Rowerowe
Inne moje strony:
Mateusz Homa witryna prywatna
 
Skansen Muzeum Wsi Markowa
 
WChM Warszawski Chór Międzyuczelniany
 
 

 
rower dziewiąty
author airline

czas

Teraz nie wsiadam spontanicznie na rower jak kiedyś. Gdy jest niepewna pogoda - nie jadę (żeby potem nie robić prania i czyszczenia roweru). Teraz jak niegdyś nie mam żadnego zabezpieczenia roweru - jeżdżę tylko tam, gdzie mogę mieć na niego baczenie. Minuty bezpośrednio poprzedzające wyjazd to wizualne i funkcjonalne przeistaczanie się w kolarza. Adaptacja mego ciała do jazdy związana jest ze wspomożeniem go takimi elementami jak: koszulka kolarska (Nike), spodenki kolarskie (Nike lub Gonso), buty kolarskie (Shimano), rękawiczki kolarskie (Specialized), kask (Selev) ... no i nie do pomyślenia jest, by plecak przylegał do moich pleców - dlatego kupiłem sobie Deuter CROSS AIR z systemem Aircomfort. Jeżdżę rzadko i krótko, ale komfortowo.

I pomyśleć, że kiedyś nie tylko jeździłem w bawełnianych slipkach i jeansach, ale nawet przez myśl mi nie przeszło, że coś w moim ubiorze należałoby zmienić.

rower

Przez pewien czas dosiadałem oryginalnego Author'a Airline model 2003. Zamierzałem go nawet kupić. Czemu by jednak nie poeksperymentować...?
Piotr - właściciel sklepu rowerowego "Marceli" (Sklep Rowerowy "Marcelbike", ul. Grochowska 324 / paw. 14, 03-838 Warszawa, Tel.: +48 604 409 831 uszył mi coś na miarę moich oczekiwań i możliwości finansowych. Rama jest oryginalna - Autor Airline na cieniowanych rurach Culumbusa. Reszta została dobrana tak, by rower był sztywniejszy (w efekcie jest nieco cięższy) i szybszy (przełożenia ma jak szosówka, gumy Michelin Dynamic) od oryginału. Ekonomikę jazdy znacznie poprawiłem integrując się z rowerem za sprawą pedałów Time Alium.

to, co było...

Z tymi przełożeniami to nieco przesadziłem. Kąty ramy, a co za tym idzie - ułożenie sylwetki, nie bardzo pozwalają używać przełożenia 52:11. Zdarza się jednak (np. na odcinku od Ronda Radosława do Świętego Wincentego w Warszawie), że jadąc w tunelu aerodynamicznym za TIRem czy autobusem używam tego biegu. Osiągana wówczas prędkość najczęściej oscyluje w graniach 50-75 km/h.
Głupio i niebezpiecznie? To prawda. Ale jakiż upajający wtedy jest szum opon i jakież przenikliwe muskanie wiatru o policzki...
Na tym rowerze po raz pierwszy w życiu brałem udział w poważnym zagranicznym wyjeździe. Była to IV Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa Rzeszów - Rzym, której organizatorem był ks. Mariusz Nowak. Zdjęcie, z którego motyw wykorzystuję w nagłówku witryny powstało właśnie podczas tej pielgrzymki.
 
 
 

intrudukcja   |   żabka   |   wigry 3   |   ukraina   |   wagant   |   mifa   |   szosa sport   |   decathlon   |   stratos   |   airline   |   epilog

© 2002-2012 Mateusz Homa